Gazmend Rama (Gazi)
Gazmend Rama (Gazi)
Gazmend Rama (Gazi)
  • Emri i vërtetë:
  • Gazmend Rama
  • Vendlindja:
  • Treboviq
  • Mosha:
  • 47 Vjeç
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Gazmend Rama (Gazi) është këngëtar i njohur. Gazmend Rama është nga qyteti i bukur i Pejës, por duke jetuar në Zvicer ai shihet më tepër i angazhuar andej, por nuk e harron të vizitojë dhe të jetë i ftuar në shumë koncerte edhe në origjinën e tij. Është gjithashtu një nga këngëtarët me një agjendë shumë të ngjeshur sidomos kur i referohet dasmave shqiptare ku shumë të rinj që martohen dhe duan ta kenë atë në dasëm e tyre. Ka një zë fantastik dhe të pakrahasueshëm e ku është ai muzika nis dhe nuk ndalet pasi zëri i tij është i fuqishëm dhe prania e tij është kudo ku ka festa dhe shqiptarë. Gazi eshte i martuar dhe ka 2 femije.

Në vitin 2009, Gazmend Rama (Gazi) publikon albumin "1001 Netë".

Në vitin 2010, Buqja & Gazi & Linda publikojnë albumin "Pare, Pare".

Në vitin 2011, Gazmend Rama (Gazi), Amarda & Artushi publikojnë albumin "Facebook".

Në vitin 2011, Gazmend Rama (Gazi) publikon albumin "Dridhu Dridhu".

Në vitin 2012, Gazmend Rama (Gazi) publikon albumin "Tallava Me Refleks".

Më datë 21 Prill 2013, Gazi & Vellezrit Gashi publikojnë videoklipin "Imer Popovci".

Në vitin 2013, Gazmend Rama (Gazi) publikon albumin "Mashallah Mashallah".

Në vitin 2014, Gazmend Rama (Gazi) publikon albumin "E Imja Jo".

Më datë 23 Janar 2015, Gazmend Rama (Gazi) publikon videoklipin "Ani Qysh Po Thu Oj Kosove".

Në vitin 2015, Gazmend Rama (Gazi) publikon albumin "Jetim Me Babe E Nane".

Më datë 14 Qershor 2016, Sedat Rama publikojnë videoklipin "Drr Tak", në bashkëpunim me Gazi & Buqja.

Në vitin 2016, Gazmend Rama (Gazi) publikon albumin "Ti Per Veti Une Per Veti".

Më datë 7 Maj 2017, Stiven & Juvi publikojnë videoklipin "Je Si Blic", në bashkëpunim me Gazi.

Më datë 20 Korrik 2017, Gazi publikon videoklipin "Babi Im", në bashkëpunim me Lori Rama.

Më datë 5 Shtator 2017, Gazmend Rama (Gazi) publikon videoklipin "Edi Gjentelmen".

Në vitin 2017, Gazmend Rama (Gazi) publikon albumin "Kiss Kiss".

Më datë 18 Korrik 2018, Gazi publikon videoklipin "Babi Im 2", në bashkëpunim me Lori & Leti.

Në vitin 2018, Gazmend Rama (Gazi) publikon albumin "Fat, Fat, Jam Me Fat".

Në vitin 2019, Gazmend Rama (Gazi) publikon albumin "Kosova Si Amerika".

Më datë 29 Korrik 2019, Gazmend Rama (Gazi) publikon videoklipin "Biri Im, Oh Biri Im", në bashkëpunim me Leti Ramën. Muzika e këngës u punua nga Rrahman Kryeziu, teksti u shkrua nga Valmir Delija, ndërsa për orkestrimin u kujdes Rrahman Kryeziu. Videoklipi u prodhua nga kompania BUG Production.

Më datë 8 Gusht 2019, Gazmend Rama (Gazi) publikon videoklipin "Po Du Me I Pre Venat". Muzika e këngës u punua nga Rrahman Kryeziu, ndërsa teksti u shkrua nga Abaz Selmani.

Më datë 14 Shtator 2019, Gazmend Rama (Gazi) publikon videoklipin "Kosova Si Amerika".

Më datë 10 Prill 2021, Gazmend Rama publikon videoklipin "Je Katundare (Remake)", në bashkëpunim me Arianën. Kënga është punuar në të githë komponentet e saj nga Sokol Koçi.

Më datë 8 Mars 2022, Gazmend Rama publikon videoklipin "Nëna Me Jetima". Orkestrimi i këngës u punua nga Armend Mustafa.

Më datë 18 Prill 2022, Gazmend Rama (Gazi) publikon videoklipin "Ilahi O Allah". Kënga është kompozuar nga Lili Rama.

Më datë 10 Qershor 2022, Gazmend Rama (Gazi) publikon videoklipin "Alo Alo Zemer". Kënga është kompozuar nga Lili Rama. Videoklipi u prodhua nga kompania BUG Production.

Më datë 27 Qershor 2023, Gazmend Rama publikon videoklipin "Baba Me Ka Vdek". Muzika e këngës u punua nga Stiven Hasanaj, teksti u shkrua nga Valmir Delija, ndërsa për orkestrimin u kujdes Armend Mustafa.

Më datë 15 Korrik 2023, Gazmend Rama publikon videoklipin "Aktore".

Më datë 3 Shtator 2023, Gazmend Rama (Gazi) publikon videoklipin "Habibi". Muzika e këngës u punua nga Armend Mustafa, ndërsa teksti u shkrua nga Valmir Delija.

Më datë 12 Nëntor 2023, Gazmend Rama publikon videoklipin "King Edi". Muzikën dhe orkestrimin e këngës e punoi Armend Mustafa, ndërsa tekstin e shkroi Valmir Delija.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »
Lajme Showbiz:

Më shumë artikuj nga Gazmend Rama (Gazi) »

Komente 13