Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gazi & Buqja - Deri Ketu Paska Qen Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.4 / Votuan:  15

Buqja...
U zgjova sot me sy me lot
Me nje lajm qe ma trazoi zemren
A eshte veshtir qe ta besoj
Se nuse ti po merr tjetren

Kush ma morri dashnin mua
Kush e paska pas ket fat
Une e mjera shume besova
Paskam qen ne nje enderr te gjat x2

Gazi...
Deri ketu paska qen
Te lutem me fal shum
Shko e gjeje fatin tan
Mos prit gje nga une

Harroj krejt fillo nga nje
Behu qesh me nje
Prej sot gjithçka ka mbaru
Mos mendo ma kurr per mu

Buqja...
A thu keshtu ka qen e shkruar
Apo vet ke deshiru
Mua veç me ma kall zemren
E me tjetren me u martu

Hallall kurr s'muj me ta ba
Ne dy shum kem pas dashni
Dhe kurr s'e kam prit nga ti
Shpinen qe ke me ma kthy x2

Gazi...
Deri ketu paska qen
Te lutem me fal shum
Shko e gjeje fatin tan
Mos prit gje nga une

Harroj krejt fillo nga nje
Behu qesh me nje
Prej sot gjithçka ka mbaru
Mos mendo ma kurr per mu

...

Gazi...
Deri ketu paska qen
Te lutem me fal shum
Shko e gjeje fatin tan
Mos prit gje nga une

Harroj krejt fillo nga nje
Behu qesh me nje
Prej sot gjithçka ka mbaru
Mos mendo ma kurr per mu


Ky tekst u dërgua nga  teksteshkruesi

Gazi & Buqja - Deri Ketu Paska Qen
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Deri Ketu Paska Qen".
3. Video është e këngës "Deri Ketu Paska Qen", por nuk këndohet nga Gazi & Buqja.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Gazmend Rama (Gazi):


Komente 4