Më mbaj mend (për 1 muaj)


Gazmend Rama (Gazi) - Gurbet
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Gurbet".
3. Video është e këngës "Gurbet", por nuk këndohet nga Gazmend Rama (Gazi).
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Gazmend Rama (Gazi) - Gurbet  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Fat, Fat, Jam Me Fat"

Komente

Asnjë Koment

21/07/2018

2018-07-21T17:33:49+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Gurbet" kënduar nga Gazmend Rama (Gazi).
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Gazmend Rama (Gazi) i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Ardiana Martinaj. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Kur nji nat lagr ne Gurbet
n'telefon nji shok po m'thrret
eja o shok ti pa mendu
se dashnoren ty ta kan martu(2).

O Gurbet ti mu m'ke djeg
O Gurbet per ty jm tret
du me kendu du me vajtu
qaj vetveten ktu pse jam qellu

N'pragun tend un du te vdes
se per muu ma s'ka shpres
dil ne der me thuj njeher
ma fshi lotin per s'fundi her(2).

O Gurbet ti mu m'ke djeg
o gurbet per ty jam tret
du me kendu du me vajtu
qaj vetveten ktu pse jam qellu.(2).Më Shumë Këngë Nga Gazmend Rama (Gazi):

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë