Më mbaj mend (për 1 muaj)


Gazmend Rama (Gazi) - Djemt E Shqipes

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Djemt E Shqipes".
3. Video është e këngës "Djemt E Shqipes", por nuk këndohet nga Gazmend Rama (Gazi).
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Gazmend Rama (Gazi) - Djemt E Shqipes  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Fat, Fat, Jam Me Fat"

Komente

Asnjë Koment

21/07/2018

2018-07-21T17:35:05+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Djemt E Shqipes" kënduar nga Gazmend Rama (Gazi).
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Gazmend Rama (Gazi) i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Jeton Fetiu & Kastriot Seferi - Djemt E Shqipes

Djemtë e shqipes ju a po m'digjoni
ju thrret nana me gjysem zani
Lot e nanes o mos t'ja shtojmë e
për pajtim durtë t'i shtërngojmë ee
Katolik edhe musliman e
ohooo jemi vllazen o e kem ni nanë ee.

Jo gjakmarrje o mosni vllazen
njani tjetrit t'i shkojmë në darsem
T'a pushtoj buzqeshja lotin
se na kshtu oh jemi me Zotin
Hapni zemrat burrat e dheut e
ohooo ja majmë fjalen o te Skënderbeut ee.

Porosi e Kastriotit
se na zot kshtu i dalim kombit
Sikur qanë fmija per nanen
qanë Prishtina oo per Tiranen
Qon mesazh edhe Qameria
ohooo unitet sot le t'ket Shqipnia.

Qon mesazh Shkupi e Ulqini
forca jonë osht vet bashkimi
Jemi t'bijtë ee nanes shqipe
t'a bashkojmë Shqipninë etnike
Jemi t'bijtë e nanes shqipe
Ohooo t'a bashkojmë 'po Shqipninë etnike.

Sejdi Gashi & Ruzhdi Gashi - Djemt E Shqipes

I
Djemt e shqipes a pom degjoni ju thrret nona me gjysem zoniii
Plakeen Nans (Nanes)ohh mos t'ja shtojmee per pajtim duart ti shterngojmeee
Katolik e Mysliman eeee oooooooooo jemi Vllazen e kem nji nanneeee

II
Jo Gjakmarrje pash zotin vllazen njonit tjetrit ti shkojm ne darseeeem
Ta pushtojj buzqeshja Lotiin se na kshtu jena me Zotiin
Anii zemra burrat e dheutee ooooooooo ja ngojm fjalen e SkenderBeuteeeeee

III
Poroosin e Kastriotitt se kshtu i dalim zot sot ne koombiiit
Sikur qaan fmija per naneee qan Prishtina more per Tiraneee
Qon Mesazh edhe Qameriaaa ooooooooooo unitet ah te ket Shqipriaaaa

IV
Poorositt Shkupi e Ulqini forca jon osht veq bashkimi
Jemi t'bijt e nanen shqipe ta bashkojm oh Shqipnin Etnike
Jemi t'bijt e nanes shqipee oooooo ta bashkojm at shqipnin etniiiikeeee
Më Shumë Këngë Nga Gazmend Rama (Gazi):

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet