Më mbaj mend (për 1 muaj)


Gazi, Sedati, Hajriz & Naxhija - Dy Tupana

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dy Tupana".
3. Video është e këngës "Dy Tupana", por nuk këndohet nga Gazi, Sedati, Hajriz & Naxhija.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Gazi, Sedati, Hajriz & Naxhija - Dy Tupana  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

Më Shumë Nga

Sedat Rama

Më Shumë Nga

Naxhije Bytyqi

Më Shumë Nga

Hajriz Berisha

27/11/2018

2018-11-27T18:01:20+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Dy Tupana" kënduar nga Gazi, Sedati, Hajriz & Naxhija.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Gazi, Sedati, Hajriz & Naxhija i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Nexhbedin Gaxherri (Nexhi) - Dy Tupana

2x
eh dy tupana
po vin me ni za
elumja nana
qfar darsme ka pa

3x
mindilin neh dore
sille pa u ndal
leta dij kosova
qfar nuse kem marr

3x
mindilin neh dore
sille pa u ndal
ta din shqiptaria
qfar nuse kem marr

2x
eh po vjen defi
darsma ka fillue
ehajde qika
hyni me vallzue...

Motrat Mustafa - Dy Tupana

po vij krushqit rena rena
dasem te madhe bajna na
bajn shyhret mbesa e bija
qysh kan cef motrat per vlla

REF; 2x
Dy tupana kur kan kris
fort na gzue i zoti i shpis
fort na u gzue nena e djalit
ksaj i piken lot prej mallit

II
hajdni qika pe pa sot
qka ka fale i madhi zot
qka ka fale o perendia
sikur ylle na vjen lulia

REF; 3x
Dy tupana kur kan kris
fort na gzue i zoti i shpis
fort na u gzue nena e djalit
ksaj i piken lot prej mallit

Duli - Dy Tupana

Dy tupana o ne dere te kulles
Nji za burri o ne dere t'lahutes
Erdhen krushqit o martohet bija
Pershendesin o pushka e sharkija
Pushka kanga o mor prej Drenice
Percjell nuse o Shote Galicen

Shota rrin o mbi kalë gjithe nure
N'balle te dasmoreve o mor nji flamur
Njimije krushq o me nuse vijne
Njimije pushke o ne sup ju rrijne
Kapercejne o gryka dhe male
Bine tupanat o kanga s'ndalet

Shtate varue o mor n‘jatagana
Gjokset mbushun o mor me nishana
Shota erdhi o e qeshet kulla
Azem Bejta o po rrin me burra
Trupi i Shotes o si shtize flamuri
Syperflakur o zjarr baruti

Shote veshi o mor tirq-galana
Nuse malesh o ne lufte me krjla
Tuj mendue o djepin te shpija
Syte i printe o ne mal liria
Per me i kthye o malet llogore
Syte e saj o pash drite lire
Pushka i kendonte o mor ne kange trimnije
Shpalon krahet o ne sy t'shqiponjes
Sofrat burrash o te Kosoves

Nji lahute o me kange kreshnike
Ja u la koheve o mor heroike
Knojn me ta o mor sa qe bine
O more t'i knojm Shotes o more heroine

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Gazmend Rama (Gazi):

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet