Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gena - Kjo Pallto E Vjeter Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  9

Sot jam ulur dhe qaj mbi pallton time te vjeter, qe e kisha harruar ne shtepine e vjeter, neper xhepa une gjej copa letre duhan dhe ne njerin prej tyre nje faqore konjak.

Shume momente kujton kjo zemra e nxehte, shkonim ne kinemave bridhnim rrugeve pastaj, me mesove te dua dhe me mall te kujtoj, te dy mire ia kaluam dhe kur jashte binte bore.

Me pallton e vjeter e shuaj cigaren, ne token e lagur dhe nis te mendoj per gruan e larget..

Ne nje nate te cmendur brenda nje ballkoni te dy si te trembur njeri tjetrin pushtonim...si kaluan keto vite, c'jane keto qe kujtoj, keq me ben te ndjej, por jo s'mund te harroj.

Pallton time te vjeter vetem ty do te ta fal, kije kujdes vogelushe sepse mua me ngjan...
Gena
Publikimi: 01/12/2003


Gena - Kjo Pallto E Vjeter
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kjo Pallto E Vjeter".
3. Video është e këngës "Kjo Pallto E Vjeter", por nuk këndohet nga Gena.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Gena:


Komente 0