Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip. Kërko Video

Gena - Nata E Fundit  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Jo S'mund Të Lej"

Komente

Asnjë Koment

07/04/2015

2015-04-07T14:54:26+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Nata E Fundit" kënduar nga Gena.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Gjonny - Nata E Fundit

Gjonny : REFRENI #2

-Ishte Nata E Fundit Kur Ne Dy U Takum
Asni Fjal Nuk E Tham Komplet U Dashurum.

Gjonny:

-Nuk E Di Pse Gabova Pse Zemren Ja Lendova
Pe Di Qe S'um Falet Qata Un Ty Te Kerkova.
-Qdo Fjal Qe E Tham Po Du Mu Kan Me Ty
E Lotet Me Ti Fshi Pse Zemren Ta Kom Thy.
-Um Kujtohet Ajo Dit Kur Dulem Me Shetit
Kur Ni Sen Ti Pa Prit M'the Zemer Jam Merzit.
-M'the M'fal Qe Po T'thom Se Kshtu Mo Nuk Shkon
Sa Dhimbje Une Kam Kta Veq Loti E Tregon.
-Kursen Sum Bijke Nermen Qka Dojke Mem Than
Jaa Ti Duhesh Me Ik Jaaa Un Ty Me T'lon.
-E U Bana Shum Nervoz S'disha As Vet Ku Jam
Pastaj Mendova Athu Boten Kunder E Kaaammm.

Gjonny : REFRENI #2

Ishte Nata E Fundit Kur Ne Dy U Takum
Asni Fjal Nuk E Tham Komplet U Dashurum.

Amzi Manii:

-U Tregova Shum I Keq Une Me Ty Ne At Qast
E Fajtori Kryesor Une Zemer Ne Ket Rast.
-Isha I Mushum Me Stres I Perplast Shum Nalet
Pse Qyky Sen Pom Ndodh Nuk Pe Di Un As Vet.
-Gjithkah Ka T'jom Un E Shoh Ftyren E Saj
Ajo Ftyr Engjellore Edhe Syt T'mushum Me Vaj.
-N'ato Qaste Veq E Pash Edhe Meta Un Pa Fjal
Ram Dakord Qe Na Dy Bashk Naj Dit Me Dal.
-E As Gjumi Sum Merrke Sa Her Qe Bisha Me Ra
Nuk Kalojke As Minuti Foton E Saj Pa E Pa.
-As Ni Sen Ne Ket Bot Une Vetes Nuk Jaa Fali
Se Gabimi Osht I Jemi Ti Ke Pjes E Kti Seriali.

Gjonny : REFRENI #2

Ishte Nata E Fundit Kur Ne Dy U Takum
Asni Fjal Nuk E Tham Komplet U Dashurum.
..

Liroo - Nata E Fundit

rep 1 :

deri sa ne ishim bashk
ti pran mu me ke qendru
tash qe osht nata e fundit
kreit momentet jom ti kujtu...!

Qdo fillim ka fundin e vet
neve fundi po na pret
po pajtona me ket fakt
nuk do dalim bashk me n'qytet...!

Qdo second , qdo minut
une ty ta kom kushtu
sot qe osht nata e fundit
spo di mo qka me menu...!

E tash ti mu m'harro
t'lutem shko e mos m'kerko
sa ma larg mu m'qendro
je e lir , pa mu jeto...!

Jom mundu shum me t'fol
e ma shum te t'korigju
por ti prap gabime bojshe
kurr 1 her sem ke kuptu...!

Sa her t'thojshna un keshtu
tash ti prap don me provu
por un tash nuk po du
nata e fundit, mbaron k'tu...!

refreni :

Nata fundit mbaron ktu
tashti ti mo sie me muu
tlutem shko eh mos u kthee
se une s`te dua me

Lantumir te them , se mo nuk te shoh
qdo sekond i jetes tem mu eshte tum vra
ishet nje dashuri , gjithkush na kish lakmi
ti mu jeten ma shkatrrove e kurgjo nuk fitove

Sa pengesa e sha kthesa mu po m`kalojn
malli per ty po merr , nzemren tem ti jeton
sa tkem jet per ty jetoj , pa ty jeten smund tvazhdoj
po genjeshtrat e tua mu nzemer pom lendojn

Shpat Kasapi - Nata E Fundit

Nata vjen sonte zeri nuk degjohet
Lotet e lagin syt e mi qe mrekullove

Eci vetem ne ket nat pret te t'shoh ty
Nashta osht e fundit nat qe vetem rri

Ref (2x):
Ti je vetmja andrra ime
Ti qe vrave zemren time
Kthehu sonte te une ti
Mi pusho lotet e mi
Sa e gjat me duket nata
Ti je shpresa qe un pata
Nat e fundit
Nat e fundit te jet kjo

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Gena:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet