Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gena, Endri & Stefi - I Kam Vene Kapak Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6

Kam nje kaçurrele
Qe me la pa gjume
Zeshkanen e dua
dhe ajo me shume
E imja eshte bjonde
E kam per merak
Hajde, hajde per dashni
Zemra digjet flake

Ma jep zemren,
ma jep shpirtin
Hallet* ti mi di
Se je lulja me e bukur
Lulja ne saksi
Shume kerkova dhe te gjeta
Paskam qene me fat
Koke e kembe me ty rashe brenda
I kam vene kapak.

Po se ndave mendjen
do fle ne sokak
Te me shkele kemba jote
shpirti te me dale
Mendjen e kam ndare
s’kam se cfare humbas
Hajde hajde moj dashni
Zemren ta kam fale

Ma jep zemren, ma jep shpirtin
Hallet ti mi di
Se je lulja me e bukur
Lulja ne saksi
Shume kerkova dhe te gjeta
Paskam qene me fat
Koke e kembe me ty rashe brenda
I kam vene kapak.

Naj naj naaa, na na najnaaaa
Naj na na naaaa, na na najnaaaa
Naj na naaa, na na najnaaaa
Naj na na naaaa, na na najnaaaa

Ma jep zemren…
Ma jep shpirtin…
Hallet ti mi di
Se je lulja me e bukur
Lulja ne saksi
Shume kerkova dhe te gjeta
Paskam qene me fat
Koke e kembe me ty rashe brenda
I kam vene kapak.

Ma jep zemren,
ma jep shpirtin
Hallet ti mi di
Se je lulja me e bukur
Lulja ne saksi
Shume kerkova dhe te gjeta
Paskam qene me fat
Koke e kembe me ty rashe brenda
I kam vene kapak.


Ky tekst u dërgua nga ColemiarGena, Endri Prifti & Stefi Prifti
Renditja: Top 200
Publikimi: 14/02/2021
Festivali: Netët E Klipit Shqiptar 18
Muzika: Gena
Teksti: Gena
Orkestrimi: Vani Rushiti
Video Produksioni: MAX Production
Guitar: Besmir Shani
Saxophone: Devis Kaziu
Master: Eni Xhihani
Editing: Sami LekaGena, Endri & Stefi - I Kam Vene Kapak
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "I Kam Vene Kapak".
3. Video është e këngës "I Kam Vene Kapak", por nuk këndohet nga Gena, Endri & Stefi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Gena:


Komente 1