Më mbaj mend (për 1 muaj)

Genc Prelvukaj - Shpirtin E Zi  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  12

Video Produksioni:

Black Fish Entertainment

Produksioni:

Genc Prelvukaj

Pjesëmarrëse në

Netët E Klipit Shqiptar 20

Komente

Asnjë Koment

03/01/2020

2020-01-03T13:01:08+00:00Kisha dasht me i vra kujtimet
Para se me mvra ato
Luftoj me tregimet
Ku merr frym ajo
Kurr ma i heshtun i ulem ne pjano
Mduket qe marr fund si lule pa vazo
Kjo koh plot dhembje por e shtyj
I hapi fotot tua i fshi i pshtyj
Thom vet me veti si ka mundsi
Un jeten e bardh e ti shpirtin e zi
Si spari spe kuptoj asnje pjes
Se bashku kemi sha njerzt e pabes
E tash ti pabesisht
Cdo pik dashni ma shkele me dy kamb
E ma ktheve me tradhti
E poshter paskam humb koh me ty
Von ta pash talentin me i rrejt njerzt n sy

Ne boten teme t drejt ti paske dasht lojnat
Emrin sta lexoj thjesht ti urrej shkronjat
Sjom prej metali dhembja skalon
Kur ta merr dikush tjeter njerin qe e don
E ti shtegton i ndron adresat folete
Merr ca ke me marr dhe zhdukesh perjet
Krejt ti fali vec mos u kthe me kurre
Ndryshe jemi na kemi tjeter kulture
N fund t fundit su kon e shkrume
Jeta jeme sosht me mekate e mbulume
E jotja po keshtu qe ma mir n vetmi
Se ndaj jeten me ty kur e ke shpirtin e zi

7

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Genc Prelvukaj:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet