Më mbaj mend (për 1 muaj)

Genc Prelvukaj - Bekim Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Nuk jam shok i pushkes, ushtarak
As i frontit e plumit as varres me gjak
Bekim une jam vec nji burre
Qe kronikat mbi gure s`ti harron kurre
Kur vdekja sillej afer kemishes
Erdhe zjarr si rrufe prej Berishes
Me trimni qe ti pelcet venat
Si luan qe i shpartallon hienat
"Shok" emri yt i sfidon mitet
Si shqiptar qe vdes e nuk koritet
Burre i dheut, trim i rralle
Qe per lire e puthe vdekjen ne balle

Heronjte kurre nuk vdesin
N`zemrat tona mbesin
Je gjaku im
Respekt deri ne amshim
Shihemi pertej Bekim*

Grin vetima prej malit, gjaku i pike fletes
Gjoksin perpara kur vjen ora e dekes
Zjarr e pushke, nder bjeshke t`zanes
Bekim, i bekum` gjini i nanes
Ndesh fisheku neper eshtna
Histori e madhe me gjak neper rreshta
I jep force edhe gurit
Nihet kanga si renkimi burrit
Fluturon drejt lavdise si shqiponja drejt bregut
N`gjak e komb e fis i Skenderbegut
Me shpirt t`madh, njeri prej dheu
Qe cohet prej te dekunve kur i preket atdheu

Heronjte kurre nuk vdesin
N`zemrat tona mbesin
Je gjaku im
Respekt deri ne amshim
Shihemi pertej Bekim

*Kjo kenge i dedikohet Bekim Berishes dhe te gjithe heronjeve te luftes per clirimin e Kosoves.
Genc Prelvukaj
Publikimi: 25/09/2020
Teksti: Genc Prelvukaj
Produksioni: Granit Ismajli


Genc Prelvukaj - Bekim
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Bekim".
3. Video është e këngës "Bekim", por nuk këndohet nga Genc Prelvukaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Genc Prelvukaj:


Komente 0