Më mbaj mend (për 1 muaj)

Genc Prelvukaj - Apokalipsa Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Viti 2070
Jom ne ander planeti ska me jetë
Toka eshte djegë e detnat janë tretë
Qytetet kanë re,ka vdeke organika
Luften me natyren e fitoi kibernetika
Ajri i kontaminum lumenjte me kemikale
Hi neper fusha e zjarre nepre male
Shtete n germadha per boten ky eshte fundi
Makina ne rrugë qe i ka mblu pluh ni
Nga toka rrjedh gaz nafta
Njerez me nuk ka shihen vetem kofka
Trupa t dekompozum
Ska koloni as njerez t mbijetu m
Termete qe planetit ia ndryshu n hartën
T merr malli edhe per gjarpen
Njerezimi e djegi karten
T merr malli edhe per gjarpen
Konkurenca me kombeve e tregoi f tyren
Sa luftra ekonomike e shkateroj natyren
Eksperimentet me helme kimike
Njerzimi n panike me defekte gjenetike
Pandemi infeksione me mistere te mbulume
T krijume
n laboratriume
Vlerën morale njerëzit e konvertun n pare
Predikime radikale nxitin lufta fetare
U farferua toka
Dashnine e okupoi seksi dhuna dhe droga
Fshatrat u zbrazen barbarisht drejt qytetit
Familja kolapsoi perballe internetit
Humanizimi humbi baze
Vazhdon gara e armatimit e shkaterrimit n mase
Eksplodime n oqeane demonstrime nukleare
Dhuna politike e shtypi ndjenjen solidare
Andrra iku i hapa syt kthehem n realitet
Duhete tjeter bioritem logjike mentalitet
Ma shume jete natyre diell kujdes per token
Se jena bo si ujq ia hajme njoni tjetrit koken
Ti mendo kudo qe je
Na nuk mund pa boten pota munder pa ne
Nese e doni femijen tend fillo ti i pari
Mbjell dashni ne njere, leji planet per s mbari


Ky tekst u dërgua nga Genc Prelvukaj FANSGenc Prelvukaj
Publikimi: 17/12/2020
Teksti: Genc Prelvukaj
Produksioni: Genc Prelvukaj


Genc Prelvukaj - Apokalipsa
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Apokalipsa".
3. Video është e këngës "Apokalipsa", por nuk këndohet nga Genc Prelvukaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Genc Prelvukaj:


Komente 0