Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Genc Tukiçi - Sa Të Dashuroj
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Sa Të Dashuroj".
3. Video është e këngës "Sa Të Dashuroj", por nuk këndohet nga Genc Tukiçi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Genc Tukiçi - Sa Të Dashuroj  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Muzika & Teksti:

Genc Tukiçi

Pjesëmarrëse në

Festivali i 54-të në RTSH

Komente

Asnjë Koment

27/12/2015

2015-12-27T20:41:36+00:00Ti je dita edhe nata
Ti je ndielli dhe ndricimi
Ti je lutja dhe harrimi
Ti je puthja dhe gëzimi
Sa të dashuroj….

Ti je shpresa dhe muzika
Ti je ndjenja, poezia
Je ti ylli i vetmuar
Je ti nata e bekuar
Sa të dashuroj…

Desha un’ një puthje tënde,
Mos të mbaroj,
Desha un’ përkdheljen tënde
Të fluturoj
Nuk mundem ma të duroj.

Desha un’ një fjalën tënde
Qe të jetoj
Desha un’ gjith’ zemrën tënde
Që t’mos mendoj
Ah, sa të dashuroj.

Un’ i mjeri, shum’ të prita
iku nata, zbardhi dita
Tuj të prit’ tek pragu i derës
Në mes shiut Edhe erës
Sa të dashuroj…

Ikin vitet dalëngadalë
Ti nga zemra nuk m’ke dalë
Dhe një dit’ kur do largohem
N’puthjet tuja do bekohem
Sa të dashuroj

Desha un’ një puthje tënde,
Mos të mbaroj,
Desha un’ përkdheljen tënde
Të fluturoj
Nuk mundem ma të duroj.

Desha un’ një fjalën tënde
Qe të jetoj
Desha un’ gjith’ zemrën tënde
Që t’mos mendoj
Ah, sa të dashuroj.

Muzika: Genc Tukiçi
Teksti: Genc Tukiçi

Më Shumë Këngë Nga Genc Tukiçi:


Komente mbi këtë këngë