Më mbaj mend (për 1 muaj)

Genci Nelku - Jena Nda (Feat. Au Relio)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  2

Mora laps e mora fleten per me shkrujt mbi t'verteten
Qellime mendime pengesa pa fund ne jeten time
sa do te doja te ishim te lumtur sa dot doja te kisha pran
Ca me bo kto njerez te lonem se mendun dhe na ndan
Loti jot neper faqe mboni mu me shkrujt kto vargje
Zemra ime pikon gjak jo si shoh yjet ksaj nate
Nuk e di a me mendon jo spo di a me kujton
po munohem me jetu me te thon ttdrejten pa ty z'bon
Po mkujtohet aj moment kur na dy u pam
Une u niva aq shum mir ftyra jote porsi zan
Ishe e bukur inteligjente vec te jepja komplimente
Edhe nata kot pom dukej pa ty gjum sme zente
Me te thon tdrejten mdel ne onderr ti me vello e une dhonderr
Me te thon tdrejten mir ste njihja e nga vije jo nuk dija
Nga merzija vec un pij pa ty bosh me dukej shpija
Tash e mbylla ngjo refrenin se mbrapa vjen historia

Ref:x2
Zemer jena nda dhe bashk nuk jena
Zemer jena nda ska gjak ne vena
Zemer jena nda se kshu e deshten
Une kam me tdasht zemer ton jeten

Kur menduam se ja dolem rruga mori tjeter kthes
Nje telefonat pa pritur me erdhi ne mengjes
Alo policia jemi merni vajzen e ju pres
Thash me vete tash cka ndodhi a mos valle esht Nai ngatrres
E shikuja nsy te merzitur te dy
Mendova se me preu n'bes lotet prap ja fshi
Ajo me buzeqeshi mkisht pushtu vetmija
Ku papritur vajza u hodh ne kraht e mija
Ja nisa yu i shpjegu vajzes per kete bashkebisedim
ajo filloj vec te qante lotet e saja pa pushim
E mora une me mend se ishte vec denoncim
Qe familja e saj kishte bo per na te dy
Gjate seances qe u bo gjat fjales qe u tha
U vendos qe une dhe vajza perkohsisht me u nda
Se kuptova ishte loj apo ishte e vertet
Vec nje gje une e di se kam me a dasht perjet

Ref;x2
Zemer jena nda dhe bashk nuk jena
Zemr jena nda ska gjak ne vena
Zemer jena nda se kshu e deshten
Une kam me tdasht Zemer ton jeten

Yeah ...tash jam larg zemer
e smuj me u pa
Po ta premtoj nje dit se kam me u kthu
E kam me kon gjithmon me ty ZEMER

Ref;x2
Zemer jena nda dhe bashk nuk jena
Zemer jena nda ska gjak ne vena
Zemer jena nda se kshu e deshten
Une kam me tdasht zemer ton jeten.Nuk kemi video për këtë këngë.


Genci Nelku
Publikimi: 22/12/2016


Genci Nelku - Jena Nda
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Jena Nda".
3. Video është e këngës "Jena Nda", por nuk këndohet nga Genci Nelku.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Genci Nelku:


Komente 0