Tema: Poezi Për Vitin e Ri


Ja Na Erdhi Viti I Ri

Ne muziken e nates, ne terrin e zi
ne oren 24 te uroj vitin e ri.
Vitet kalojne, shpejt gjerat ngelin me kujtime
me rastin e kesaj feste pranoni shume urime

Te krahasoj me yjet por vetem me nje ndryshim
ato jan te qiellit ndersa ti je ylli im

zoti ne jete gjithmone ju ndihmoft
urime vitin e ri dhe priteshi
shume mot besime ne zot kurr mos ju mungoft
qka ju don zemra, ky vit ju plotesoft.

- Poezi nga Geni Zyberi


- U dërgua nga Geni Zyberi -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Komente 0