Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gent Bushpepa - Maska E Madheshtise Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  52

Me thuaj qfar ndjen pas asaj buzeshjes tende
Qfar Fshe ne zemer, qke ne mendje
Ne mekat ti me fton, dhe si engjell kerkon prap te jesh
Largoje pra masken qe ke mbi fytyren tende
Dhe asnjeri nuk do te degjoj
Moje veq n qast ,askush s' do t ndjek me nga pas
E kot te me rrish pran te tregosh qe brengen bashk ne e ndajme
Por ne te vertet, djall je ti qe endrren vret

Ref:
Hiqe masken, masken e madheshtise
Se ajo ty nuk te shkon
Ti je vetem nje skllav i lavdise
Per para dhe per pushtet ti lufton
Je egoist ne shpirt
Gjithe boten don te kesh
Por jeten time smund ta blesh!!!

Me thuaj cfar fsheh pas asaj buzqeshjes tende
Cfar ke ne zemer, cke ne mendje
N' mekat ti me fton dhe si engjell kerkon prap te jesh
Largoje pra masken qe ke mbi fytyren tende
Dhe asnjeri nuk do te degjoj
Moje veq n qast ,askush s' do t ndjek me nga pas
E kot te me rrish pran te tregosh qe brengen bashk ne e ndajme ...
Por ne te vertet, djall je ti qe endrren vret

Ref:
Hiqe masken, masken e madheshtise
Se ajo ty nuk te shkon
Ti je vetem nje skllav i lavdise
Per para dhe per pushtet ti lufton
Je egoist ne shpirt
Gjithe boten don te kesh
Por jeten time smund ta blesh

Wooou

Hiqe masken, masken e madheshtise
Se ajo ty nuk te shkon
Ti je vetem nje skllav i lavdise
Per para dhe per pushtet ti lufton
Je egoist ne shpirt
Gjithe boten don te kesh
Por jeten time smund ta blesh

Je egoist ne shpirt
Gjithe boten don te kesh
Por jeten time smund ta blesh.!!


Ky tekst u dërgua nga  drilonGent Bushpepa
Publikimi: 27/05/2007
Festivali: Top Fest 4


Gent Bushpepa - Maska E Madheshtise
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Maska E Madheshtise".
3. Video është e këngës "Maska E Madheshtise", por nuk këndohet nga Gent Bushpepa.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Gent Bushpepa:


Komente 1