Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gent Bushpepa - Viktime Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  10

Ndjej, po zbardh nje tjeter dite.
Tregome,valle si shkon pushtimi ,
Nje ndrydhje pa meshire,
Gjithcka te mohoj cdo ndjesi ,
S'te lejon qe te ndjesh ngrohtesin e vendit tend .

Ref.
Prap,shohe te ty nje shpirt luftarak,
Mes genjeshtrash shpresen e kthen pas ,
Por shpejt kupton qe koha kete ndjesi do te ta marre ,
Dhe ti , ti do te jesh viktim .

Jepi nje kuptim, anarkis dhe me thuaj ke mallkon ,
Tek ti nuk gjej dot shpjegim , jo
Mos u dorzo !
Prano ne jete zhgenjimin dhe lufto per vendin tend .

Ref.
Prap,shohe te ty nje shpirt luftarak,
Mes genjeshtrash shpresen e kthen pas ,
Por shpejt kupton qe koha kete ndjesi do te ta marre ,
Dhe ti , ti do te jesh viktim .


Ky tekst u dërgua nga Stivi rekaGent Bushpepa
Publikimi: 09/06/2013
Festivali: Top Fest 10


Gent Bushpepa - Viktime
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Viktime".
3. Video është e këngës "Viktime", por nuk këndohet nga Gent Bushpepa.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Gent Bushpepa:


Komente 1