Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gent Hoxha - Ajër Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

•STROFA.1:
Jam rrëzuar, e nuk di sa kam humb’.
Fryma m’u bë shkrumb,
Por do ngrihem...unë...

Jam në errësirë, e ndjej se kam shumë rrugë.
Nuk dorëzohem unë.
Për “ne”... ia dal unë.
__________________________
•REFRENI:
Më jep ajër.
Merre! Trupin tim e ke!
Me ty mundem të ndjej jetë...

Ajër…
Brenda meje ti jeton.
Je aty edhe më mbron.
Ti e di...Shpirti fle tek ti.
__________________________
•STROFA.2:
Ëngjëjt vrasin kur besimi në ta humb.
Ty s’do të humb kurrë! Jo s’do të humb kurrë.
E ma ke parë zemrën, asnjëherë s’u frikësove.
“Jam aty” më the edhe frymë më dhe.
__________________________
•REFRENI:
Më jep ajër.
Merre! Trupin tim e ke!
Me ty mundem të ndjej jetë...

Ajër…
Brenda meje ti jeton.
Je aty edhe më mbron.
Ti e di...Shpirti fle tek ti.


Ky tekst u dërgua nga  EliosshuliGent Hoxha
Renditja: Top 200
Publikimi: 28/10/2022
Festivali: Festivali I 61-të në RTSH
Muzika: Jeris Kaso
Teksti: Elios Shuli
Orkestrimi: Sergio Hajdini


Gent Hoxha - Ajër
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ajër".
3. Video është e këngës "Ajër", por nuk këndohet nga Gent Hoxha.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Komente 0