Më mbaj mend (për 1 muaj)


Gent - Ti Je
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ti Je".
3. Video është e këngës "Ti Je", por nuk këndohet nga Gent.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Gent - Ti Je  (Feat. Em Jeyf)  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

15/07/2015

2015-07-15T18:00:01+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Ti Je" kënduar nga Gent.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Gent i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Endri Mallkuqi - Ti Je

1- Zemra seç më dridhet
afër kur të kam
gjithmon aty ke me mbet
kurr s`të le me dal

Ref
ti je ma e mira
ma të mir jo s`ka si ti
je ndjenja e zemrës time
ti më fal veç dashuri


2- shpejt më kalon dita
kur un me ty jam
shpirtin mua ma gëzon
kur më thu t`kam xhan

Diona Fona - Ti Je

[Chorus: Diona Fona & EAZ]

Zemer vec ti je, ti je, shawty
Hajde shkojme dikun jashte
Me ni pije, pije Bacardi
Vec ni gote e pime bashke
Edhe dije, dije jom gati
Boma ni phone e vi t’marr
Nuk ka lidhje, lidhje
Everything na ka hije, hije

[Verse 1: Diona Fona]

Nese jom vec une, gjdo dite me m’kallzu
Nese jom e para, kallzom krejt kush vet per mu
Edhe ti e din qe une s’kom me harru
Ma more krejt zemren e tash s’muj mu largu, yeah
Baby tell me I’m a bad one like Rihanna
Kur jena bashke asnjo sun na ndan, yah
E di qe jom crazy, e di jom pak drama
But I’m a real one, you got you a real one (I’m a real one)
Vec ti je, ti je, ti je, ti je (oh yeah)
Me ty krejt edhe dije, dije, dije, dije
Ste lo vet zemer
Kur ty t’duhem un e di zemer
Kejt fajet qe i ki une ti fali zemer, yeah
Worldwide na i ndrrojna venet
ninety-nine problems po ti s’je asnjo zemer (haha)

[Chorus: Diona Fona & EAZ]

Zemer vec ti je, ti je, shawty
Hajde shkojme dikun jashte
Me ni pije, pije Bacardi
Vec ni gote e pime bashke
Edhe dije, dije jom gati
Boma ni phone e vi t’marr
Nuk ka lidhje, lidhje
Everything na ka hije, hije

[Verse 2: EAZ, Diona Fona]
Hi baby mama qysh tkom sot,
moti skena fol mke mungu besom n’Zot
Me ty kom dasht me ik,
Sum intereson mo
Qa don aj, e qa don kjo
And I’m just like mama (Yeah)
You’ve always been drama, drama
You my baby mama
I just wanna tell
Zemër um ki hi fell
Po du me kan me ty (JEE)
Ama ti me mu sdon, don, don, don, don
Per ty (JEE)
Zemer nuk jom nxan, nxan, nxan, nxan
Baby msheli sytë (JEE)
Edhe meno qysh u kan, kan, kan
E kom zemrën e thym
Ama per mu vetem ti je, ti je

[Chorus: Diona Fona & EAZ]
Zemer vec ti je, ti je, shawty
Hajde shkojme dikun jashte
Me ni pije, pije Bacardi
Vec ni gote e pime bashke
Edhe dije, dije, jom gati
Boma ni phone e vi t’marr
Nuk ka lidhje, lidhje
Everything na ka hije, hije

Zemer vec ti je, ti je, shawty
Hajde shkojme dikun jashte
Me ni pije, pije Bacardi
Vec ni gote e pime bashke
Edhe dije, dije, jom gati
Boma ni phone e vi t’marr
Nuk ka lidhje, lidhje
Everything na ka hije, hije, hije

Lannex - Ti Je

1:
Si dje edhe sot - per ty derdha lot
Nese hala po qaj - sosht faji jot
kuptoj inatin tond - e pse ti keq flet
edhe ti qite lot - amo mo nuk um pret

Si me ni koh - prap kthena tboj zo
Po zonin ton se ni - se ti mo sdon kurxho
shum per mu ki bo - kuptoj pse je nervoz
dikur t'thash pot lo - e ti m'thave mos

E tash sun tnxo - badihava pres mesash
pajtona me ty edhe kur mthu degazh
pse t'lash, nuk t'thash rri po veq shko
qka tdhash? sen sdhash e tash ti sje mo

nuk fol per dashni as n'anderr kur t'shoh
e kom ni foto loti pikon ne to
loti pikon ne to - loti pikon mbi to
e kom ni foto hej zemer mos harro se ..

reff:
ti je ftofti i janarit
ti je nxeti i ksaj vere
ti je jeta e kti djalit
t'lutem eja veq ksaj here

ti je ftofti i janarit
ti je nxeti i ksaj vere
fluturo si pllumb i malit
edhe eja veq ksaj here

rep:1
ke thon ke premtu diqka
mke lon ke shku dika
Tut lyp kom met kerka
un e ti e dim sa jena dasht na

i njejti jom pot thom, ti ngom
kur un st'kom harru smuj met thon harrom
besom,qe tdu e s't'ndrroj me kerkon
zonin ton t'omel mo se ni ntelefon

x2
prap shum mir ndina qe zemra pot do
ora njo mi njo ti e nje kush o
smuj me pranu smuj me thon jo
qe ti sje me mu e nuk te kom mo

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Gent:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë