Më mbaj mend (për 1 muaj)

Genta Ismajli - Një Lutje  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  28

Teksti:

Arsim Bunjaku

Muzika & Orkestrimi:

Nexhat Mujovi (Wirusi)

Këngë e albumit:

"Possesiv"

Komente

1 🔥

01/12/2006

2006-11-30T23:00:00+00:00Une me te mir e ti me te keq
Me ka mbetur veç nje lutje
A po ndahemi
Se s'po shkon me tutje

Jam merzitur me ty
Lirisht gjeje dikend tjeter
Dhe persose
Zanatin e vjeter

Ref.x2
Tash, vetes mos ja bë rrafsh
E din se qka te pret
Kur do te mbetesh vet
Tash,vetes mos ja bë rrafsh
Nisja e qaj me lot
Qe me ke humbur sot

Nuk esht koha tani
Ti degjoj pallavrat tua
Esht genjeshter
Qdo fjal qe e thua

Jam merzitur me ty
Lirisht gjeje dike tjeter
Dhe persose
Zanatin e vjeter

Ref.x2
Tash, vetes mos ja bë rrafsh
E din se qka te pret
Kur do te mbetesh vet
Tash,vetes mos ja bë rrafsh
Nisja e qaj me lot
Qe me ke humbur sot


Ky tekst u dërgua nga  albulena
Më Shumë Këngë Nga Genta Ismajli:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet