Më mbaj mend (për 1 muaj)


Genta Ismajli - Mos Me Shiko
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mos Me Shiko".
3. Video është e këngës "Mos Me Shiko", por nuk këndohet nga Genta Ismajli.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Genta Ismajli - Mos Me Shiko  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  52

Muzika:

Genta Ismajli

Teksti:

Memli Krasniqi

Orkestrimi:

Nexhat Mujovi (Wirusi)

Këngë e albumit:

"Mos Me Shiko"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2004

2004-11-30T23:00:00+00:00Shume here te fola
Por ti s`me kuptove dot
Tash e shoh qe fjalet qe t`i thoja
Une i flisja kot.

Nuk me degjove
E une prisja qe te nderrosh,
Por ti i njejte mbete
Nuk provove mua t`me kuptosh.

Nje dite erdhi fundi
I durimit tim
S`eshte per t`u habitur,
Mjaft kam pritur qe te bej nje kthim.

Me mire mos u mundo,
Mendjen s`do ndryshoj,
Tashme jam lodhur,
Tjeter jete do provoj.

Mos me shiko prap n`sy me ate shikim te ri,
Edhe ashtu pa ty po ndjehem shume me mire,
Tani e di qe e kam vetem nje deshire,
Mos u mundo,se dua t`jetoj e lire.

E di qe tani deshiron prap te me kesh,
Por kuptoje ti qe asnjehere mu nuk do te me kesh,
Te kam duruar teper gjate dhe ti e din,
Pra harroje endrren,nuk do kemi me nje fillim te ri.

Ndoshta do ndryshosh
Dhe me nuk do gabosh
Dhe me tjeter femer do mesosh,
Qe ta respektosh.

Por une do vazhdoj
Rrugen time vet
Asgje mos thuaj
Keshtu zemra po me flet.

Mos me shiko prap n`sy me ate shikim te ri,
Edhe ashtu pa ty po ndjehem shume me mire,
Tani e di qe e kam vetem nje deshire,
Mos u mundo,se dua t`jetoj e lire.


Ky tekst u dërgua nga  Zanita
Më Shumë Këngë Nga Genta Ismajli:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë