Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Genta Ismajli & Florin Kelmendi - Miqet E Vjeter  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  11

Komente

1 🔥

Më Shumë Nga

Florin Kelmendi

09/02/2012

2012-02-09T10:59:47+00:00FLORINI:
Ku jeni o miqte e vjeter
A ju gjej edhe nje here
M`thoni çka do t`thote kur naten vone degjohet muzika
Ku jeni o miqte e vjeter
A i kujtoni keta tinguj
Permbi keshtjelle e permbi porte
Hin pulebardhat teksa zgjohet

GENTA:
Ku jeni o miqte e vjeter
Sikur era ik rinija
A po qan keshtu mandolina
Mbi qytetin qe po kote
Ku jeni o miqte e vjeter
Kah po na çon keshtu jeta
Era n`flokun tim eshte ndal
Per nje çast se ju po ktheheni

Bashke Reff.
Kush e din tash ku jane shkri
Ato dite kur ishim fmi
Mund te dashurohen t`gjithe
Ne nuk mundemi
Ne nuk mundemi
Kush e di tash ku jane shkri
Ato dite plot lumturi
Nuk eshte lehte te jesh n`vetmi
Une e di

FLORINI:
Ku jeni o miqte e vjeter
Ku jeta ka arome porsi loti
Dhe nje dite kur te kthehem
Si dikur do te shendrise dielli

GENTA:
Ku jeni o miqte e vjeter
Po ben sonte nate e ngrohte
Do te degjojme serish bahun
Teksa yjet do te bijne ne det

FLORINI:
Ku jeni o miqte e vjeter
A ju gjej edhe nje here
M`thoni çka do t`thote kur naten vone degjohet muzika

GENTA:
Ku jeni o miqte e vjeter
A i kujtoni keta tinguj
Permbi keshtjelle e permbi porte
Hin pulebardhat teksa zgjohet

Bashke Reff.
Kush e din tash ku jane shkri
Ato dite kur ishim fmi
Mund te dashurohen t`gjithe
Ne nuk mundemi
Ne nuk mundemi
Kush e din tash ku jane shkri
Ato dite plot lumturi
Nuk eshte lehte te jesh n`vetmi
Une e di

GENTA:
Ku jeni o miqte e vjeter
A ju gjej edhe nje here
M`thoni çka do t`thote kur naten vone degjohet muzika

Bashke:2x
Ku jeni o miqte e vjeter
Ku jeta ka arome porsi loti
Dhe nje dite kur te kthehem
Si dikur do te shendrise dielli


Ky tekst u dërgua nga Belieber-erza
Më Shumë Këngë Nga Genta Ismajli:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet