A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Genta Ismajli - Hit Zemër


Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  13

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

19/12/2015

2015-12-19T11:40:10

Music:

Nexhat Mujovi (Wirusi)

Lyrics:

Avni Qahili


Në urgjencë sa shumë herë përfundova
të vetvritem sa herë unë tentova
pa sukses, e shkruar nuk paska qenë
ty asgjë nuk të bëri përshtypje
jeta ime e venë në pikëpyetje
pa sukses, e shkruar nuk paska qenë

Plani i parë dështoi
i dyti s'kaloi, jo!
i treti i vërteti
s'ka ku shkon i shkreti, jo!

Ref. 2x:
Hit zemër, kënga ime doli
hit zemër, dashuria foli
hit zemër, ti nuk je në këtë këngë
për ty e kam bërë
hit zemër, bëhet kur vuaj
hit zemër, shtrenjtë më ka kushtuar
ty ta them
ndoshta ty unë do të them
te pamundura e shume çudira
per ty bera te jem me e mira
pa sukses, e shkruar nuk paska qene
asnjehere s'e ktheve koken prapa
te shohesh si me del flaka
pa sukses, e shkruar nuk paska qene

2x:
Plani i parë dështoi
i dyti s'kaloi, jo!
i treti i vërteti
s'ka ku shkon i shkreti, jo!

Ref. 2x:
Hit zemër, kënga ime doli
hit zemër, dashuria foli
hit zemër, ti nuk je në këtë këngë
për ty e kam bërë
hit zemër, bëhet kur vuaj
hit zemër, shtrenjtë më ka kushtuar
ty ta them
ndoshta ty unë do të them


Lyrics submited by  ismeti19
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019