A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Top 200

Genta Ismajli - Dy Dashni


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  242

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

07/08/2017

2017-08-07T10:01:04

Muzika:

Alfred Sula

Teksti:

Endrit Mumajesi

Video Produksioni:

MAX Production

Pjesëmarrëse në

Zhurma Show 2017
REF.:
Ti më mungoon, ti më mungon
Era dashni e ke veq ti.
Edhe njëher, vetem njeher
eja me mu veq boj qa t'them.

Kujdes qa po kthen
për ty m'kan lon mend e ndjen,
kape, kape mesin tem
Kujdes qa po kthen

(X2)
Rreth teje sillem,
un sillem, un sillem,
i kom dy dashni sot ty edhe pijen
Rram pam pam, e kill'em e kill'em
thon per ty ma t'miren
ma t'miren e ka dijen.

REF. 2x:
Ti më mungoon, ti më mungon
Era dashni e ke veq ti.
Edhe njëher, vetem njeher
eja me mu veq boj qa t'them.

Vera e nxeht, e nxeht, e nxeht,
edhe ma nxeht kur ti po m'prek,
kur bohet nxeht trupi vet flet.
U bo shum nxeht, uuh shum nxeht

(X2)
Rreth teje sillem,
un sillem, un sillem,
i kom dy dashni sot ty edhe pijen
Rram pam pam, e kill'em e kill'em
thon per ty ma t'miren
ma t'miren e ka dijen.

REF. 2x:
Ti më mungoon, ti më mungon
Era dashni e ke veq ti.
Edhe njëher, vetem njeher
eja me mu veq boj qa t'them.


Ky tekst u dërgua nga MariaKartolina (2)

2018-06-29 13:15:19
Ti më mungon,ti më mungon
Era dashni e ke veq ti
Edhe njëher,vetem njeher
eja me mu veq bo qa t'them
2018-05-11 20:20:29
Kujdes qa po kthen
për ty m'kan lon mend e ndjen,
kape, kape mesin tem
Kujdes qa po kthen

Krijo Një Kartolinë

STORYMë Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019