Më mbaj mend (për 1 muaj)

Genta Koleci
  • Vendlindja:
  • Burrel 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 31 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 15 Prill 1990
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♈ Dashi
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  110

Genta Koleci është këngëtare e njohur. Dy vite pas lindjes te Gentes Familia Koleci u vendos Ne Kamëz (Tirane). Aty ku Genta u rrit dhe perfundoj Shkollen fillore dhe te mesmen. Si te gjith te rinjet dhe Genta është interessuar per perspektivat e ardhshme dhe ne moshen 18 vjecare e mori vendimin: Genta e filloi rrugen e larg per te eksploruar disa Shtete te Evropes. Itali, Gjermani, Austri dhe me ne fund Zvicer ishin shtetet ne te cilet Genta jetoi më së shumti, por pas disa viteve u kthye prapë në vendlindje se fokusin e kishte familien. Genta tani jeton në Kosovë me nje lagje afer Prizrenit. Genta disa muaj te vitit lëviz prapë neper Evropë, më shumë në Zvicer. Genta filloi me shaka te kendoje ne disa bankete dhe ne Bar Karaoke, e shpejt zbuloi se muzikën dhe këndimin Genta e kishte në gjak, siç dhe babai i Gentës, i cili ishte muzikant në vitin 1972, i cili dhe shkollen e Muzikes e mbaroi ne Tiranë. Gentes gjithmone i kujtohen fjalet e babajt kur ajo ishte ne shkollen fillore. "Ti do behesh nje ditë këngëtare se ti ke vokal ne zë." Genta filloi ti kushtojë shumë kohë muzikës. Pak nga pak filloi ta bej hobin profesion.

Genta thotë: "Jeta private siç dhe pyetja vetë po e tregon është èrivate. Por ne pika te shkurta mund ta pershkruj veten time Kshtu: Gjate gjithe jetes time deri tani kam ecur vetem dhe jam nje njeri qe nuk e njoh rrugen e mesme. Per mua janë 2 rruge ose te gjitha ose asgje. Jam shum e kuptueshme. Me pelqen Disiplina, njerz me karakter te lart dhe Drejtësia për mua është gjithçka.

Më datë 23 Shtator 2014, Genta Koleci publikon videoklipin "Dashuria Vetme".

Nga fundi i vitit 2014, Genta Koleci publikon videoklipin "Bie defi dhe tupani". Muzika dhe Vidioklipi janë bërë nga Studio Galaksi (Sami Hoxha) në Suharekë.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

2

Profili

Facebook

Shto profile

të tjera