Genta Xhaferri
Genta Xhaferri
Genta Xhaferri
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: pop
Genta Xhaferri është këngëtare e njohur. Në Maj 1999, Pirro Duka, Hysni Zela, Fjoralba Kafazi & Genta Xhaferri marrin pjesë në Këngët E Stinës 1999 me këngën "Do Te Vdes Nga Dashuria".

Në Qershor 2002, Genta Xhaferri merr pjesë në PoliFest 2002 me këngën "Borebarrdha".

Në vitin 2003, Genta Xhaferri publikon albumin "Magji".

Në Prill 2005, Genta Xhaferri merr pjesë në Top Fest 2 me këngën "Pa Fat Ne Dashuri".

Në Maj 2008, Genta Xhaferri & Denisa marrin pjesë në Top Fest 5 me këngën "Thuaj".

Më datë 30 Maj 2008, Genta Xhaferri publikon videoklipin "Ti Me Zhvesh Me Sy". Muzika e këngës u punua nga Genti Lako, teksti u shkrua nga Arben Duka, ndërsa për orkestrimin u kujdes Genti Lako. Videoklipi u prodhua nga kompania MAX Production.

Në Maj 2009, Genta Xhaferri merr pjesë në Top Fest 6 me këngën "Shtator".

Më datë 19 Gusht 2020, Genta Xhaferri publikon videoklipin "Ushtari I Lirise". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Kreshnik Avdiu.

Më datë 10 Shtator 2021, Genta Xhaferri publikon videoklipin "Pyes Djalin". Muzika e këngës u punua nga Kreshnik Avdiu, teksti u shkrua nga Genta Xhaferri, ndërsa për orkestrimin u kujdes Ardian Kastrati.

Më datë 21 Nëntor 2022, Genta Xhaferri publikon videoklipin "E Imja Dashni". Kënga vjen e realizuar në të gjithë komponentët e saj nga Gramoz Kozeli.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 0