Genti Hajrullai
Genti Hajrullai

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}
Biografia

BIOGRAFIA: Genti Hajrullai është një këngëtar dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop-rock. Genti Hajrullai – një i ri premtues në skenën shqiptare të rokut. Zëri i filtruar i Gentit plotëson çdo boshllëk që mund ta këtë një këngë, duke e bërë këtë të ri mjaft premtues në skenën e rokut shqiptar. Megjithëse është në moshë të re, Genti mbulohet nga idetë të pjekura, idetë progresive të një njeriu të pasur më literaturë roku. Ai ka jetuar në Gjermani dhe gjatë asaj kohe ka arritur të shijojë ajkën e muzikës evropiane dhe këtë frymë tenton...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje
Komente 0