Gentian Ademaj Poezi
Gentian Ademaj

Tema: Poezi Dashurie


Le Te Vdesim Nga Dashuria

Le te vdesim nga dashuria
si dy zogj duke fluturuar
te perqafohemi per here te fundit
per njeri-tjetrin duke menduar

dhe pastaj te puthemi
sikur po na merr uria
si dy engjuj qe vijne nga qielli
le te vdesim nga dashuria

ska ne bote gje me te cmuar
se dy qenie te dashuruara
ne librat e shenjte e gjeta te shkruar
fati jot do jete i lidhur me mua

ne syte e tua eshte e qarte
ndjenjen per mua e ke te zjarrte
me veshtron me shikim te flakte
me len zgjuar dite e nate

me buzeqesh embel, zemren ma ledhaton
sme thua te dua por me dashuron
engjell ne shpirt mbuluar nga harmonia
fundi i botes le te vije por nga dashuria

- Poezi nga Gentian Ademaj


- U dërgua nga Gentian Ademaj -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0