Më mbaj mend (për 1 muaj)

Pa Dashurin Nuk Jeton Dot

Te dashuroj! i tha; te dua
jam magjepsur nga buzet e tua
me trego, te lutem thuaj
se sjeton dot dhe ti pa mua

ti je metafor e zemres sime
endrra jetes dashuria ime
shpirti frymor, me ndez flake
deshira ime me e zjarrte

si ta them, ti e di
se ska jete pa dashuri
ti e dashur a sme thua
te kam zemer, ty te dua

ta kesh nje gje parasysh
jemi engjej perendish
ashtu si ti ta them dhe une
je gjithesia, te dua shume

hapat e tua jane me mua
te dashuroj, per ty une vuaj
sekondi me duket shekull pa mbarim
ti je embelsira shpirtit tim

me vjen mire se e ke kuptuar
dashuria seshte te gjesh dike per te jetuar
me vjen mire qe dhe ti e mendon
eshte te gjesh dike pa te cilen sjeton

- poezi nga Gentian Ademaj


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet