Më mbaj mend (për 1 muaj)

Naten E Mire

Fshihet dielli, nata vjen
plot bukuri, yjet shkelqejn
hena shfaqet, hene e plot
qetesia, sundon ne bot

perdja zeze, ndritet cdo ane
me endrra te bukura ane e mbane
nga dita qe kaluam, ndjehemi te lodhur
naten e mire o engjell i pa njohur

ne krahe te Perendise, aty ku rrin
paqja dhe bekimi tij mbi ty te bien
gjume te embel ti drit, ti yll
me shpirt e zemer te uroj naten e mir.

- Poezi nga Gentian AdemajZgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2.4 / Votuan:  5

Komente 1