Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tema: Poezi Për Ndarje


Per Ty

Per ty po flas o dashuri
vargjet rrjedhin pa kufi
per ty e dashur nisa te shkruaj
ti me do, dhe une te dua

per ty nisa kete udhetim
zemra ime, o shpirti im
romane, proza, poezi
kur prane sme ke, jam aty

vepra bej une sa te duash
t'largoj trishtimin, qe mos t'vuash
vuajtja jote eshte rrenimi im
shkaterrimi gezimit, shpirtit tim

ti je arsyja, e diellit qe lind
e besimtarit qe Perendis iu bind
shkaku kryesor, pse endrrat jane
qellimi vazhdimsise qe njerezit kane

je vet fillimi i cili ska fund
femija ne djep kur nena e perkund
pafajsia e famshme nga ti buroi
momenti romantik kush dashuroi

je akoma me shume se qielli i shtate
mbreteresh hyjnore, dashuri e zjarrte
parajsa e humbur se kishte emrin Eden
jam i sigurte qe mbante emrin tend

per ty e dashur, o lumturia e madhe
ndjenjat nuk shuhen, ne shpirt ndizen zjarre
pas aromes tende sdo ndaloj, do rend
dashuria ime, perjet mban emrin tend.

- Poezi nga Gentian AdemajZgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente 0