Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tema: Poezi Për Ndarje


Pendimi!

Ti bere gabim, smund te ta fal
me thoje te dua, u largove pasandaj
sot ashtu si dikur, pretendon te kthehesh te une
sme ben pershtypje pendimi, as fjala te dua shume

as syte e lotuar sme prekin ne shpirt
lutjet e tua sdo nxjerrin gje ne drit
ti ishe dashuria, kuptimi i saj
frymezimi hyjnor, si me le ne vaj?

E more arratin, pse duhet te kthehesh?
ste mungonte ngrohtesi, pse te perkedhelesh?
Shko tani nga une, e kurre mos u kthe
harro ti cdo gje, qe ekzistoj mbi kete dhe

u genjeve nga fjalet, te genjeu pasuria
nuk eshte materializem, eshte me shume dashuria
nuk eshte nje veper, aq me pak emer
smund ti thuash tjetrit bota, se te thirri zemer

dikur te kritikoja kur beje ndonje gabim
ishe qendra universit, fryma shpirtit tim
jeta ime rrjedhte, nga te tuat sy
dje ishe Perendesh, sot ndjej keqardhje per ty

ti bere gabim, sme hyn ne pune pendimi
faji ngel jetim, te mbetet i imi
gezoji ti ditet, kohen qe do vij
me harro ti mua, harroje te tonen dashuri

- Poezi nga Gentian AdemajZgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Komente mbi këtë krijim