Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tema: Poezi Satirike


Princesha Dashuruar 3

E shkruaja ne sts ndihesha i merzitur
ua cte ka gjet zemer? me tha e habitur
ma drg pak nr e cel te flasim, e kam me ofert
mendova me ne fund, fati mire me gjet

alo i thash une, gjithe pasion
alo shpirt me tha dhe ajo ne telefon
nga fytyra ze i njohur, nga zeri fytyr e pare
i tregova adr time, u tregova i marre

pas dy ditesh, bie zilja ne shtepi
kur e hapa deren, me erdhi cudi
thashe cme gjeti, mos valle kam shkalluar
hedh syte nga dera, cte shoh "Princesha Dashuruar

sapo e pashe, u ndjeva i drobitur
cke me tha zemer, vazhdon te jesh merzitur
epo tani vuajtjet e tua moren fund pergjithnji
me ke tani mua, me ty do jem aty

bera sikur se njihja, skujtohesha kush eshte ajo
me falni i thash, si mund tiu ndihmoj
me tha lere edukaten me mua, kam bere shume rruge
po vdes nga uria, na pergatit pak buke

beri te hynte brenda, ndodhi mrekullia
dera ishte e vogel, smund te hynte fucia
me te eger mu drejtua, ceshte kjo kasolle e keqe
dera eshte e vogel, me hahet trilece

aty bera nevrikun, sikur u nxeha une
ke quan ti kasolle, me mua me ske pune
dhe zerin lart e ngrita, sikur ushtoi jehona
deren e perplasa, shpetova nga balona.

- Poezi nga Gentian AdemajZgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente mbi këtë krijim