Jetoj Se Te Dua

Jetoj e dashur se te dua
per ato buzet e tua
per te bukurat ato sy
me fal jete, dashuri

per zerin tend, qe ti ke
me ngre n'qiell, me ul n'dhe
nis drejt teje te fluturoj
sa vete endrra te dashuroj

per ate mimike qe mbart
je hyjni qe qendron lart
per te magjishmin shpirt
me fal shprese edhe drite

engjell je, e zbritur ne toke
me fal buzeqeshje, me ska lote
ti je vete, zemra ime
qe ndricove jeten time

jetoj e dashur se te dua
une marr jete nga buzet e tua
marr fryme, per te tuat sy
je perendeshe dhe dashuri

- poezi nga Gentian Ademaj


Nuk ka akoma asnjë votë