Gentian Ademaj Poezi
Gentian Ademaj

Te Ndjeva Prane

Ti ishe larg, shume prane meje
u pame ne sy, dashuri ti ndjeje
te kisha aq afer, dhe dot ste puthja ty
ashtu si ti, ndjeja dashuri

nje ze nga brenda meje, me te madhe bertiste
deshira te te kisha, sa vinte e rritej
te te puthja, te shternoja se beja dot
qante qenia ime, e mbushur me lot

nuk ishim shume larg, prane ti ishe
guxim te vije tek une, aspak nuk kishe
Zoti na dergoi, te shikonim njeri tjetrin
te dashuruar pergjithni, jetim te mbesim

te kam me ke, a ka rendesi
me do te dua, kush do tia dije
cfar endrrash ne ndjekim, prape kemi mall
kur aq afer ndodhemi, se kemi njeri tjetrin ne krah

por prape mjafton, te shikohemi ne sy
me mira endrra ndjenja, na shfaqen aty
deshira te te kem, asgje nuk e tund
per sot me mjaftoi, e mira nuk ka fund.

- Poezi nga Gentian Ademaj{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0