Gentian Dervishi
Gentian Dervishi
Gentian Dervishi
  • Vendlindja:
  • Zall-Dardhë Shqipëri
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri Shqipëri
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: popullore folklorike
Gentian Dervishi është këngëtar. Më datë 17 Maj 2018, Gentian Dervishi publikon videoklipin "Endrrave U Japim Jet".

Më datë 9 Korrik 2018, Gentian Dervishi publikon videoklipin "Heshtja Vret", në bashkëpunim me Ilva Puci.

Më datë 13 Gusht 2018, Gentian Dervishi publikon videoklipin "A E Din".

Më datë 10 Dhjetor 2018, Gentian Dervishi publikon videoklipin "Dibrane".

Më datë 10 Qershor 2019, Gentian Dervishi publikon videoklipin "Balade".

Më datë 16 Korrik 2019, Gentian Dervishi publikon videoklipin "Kenge Per Vesel Piren".

Më datë 24 Gusht 2019, Gentian Dervishi publikon videoklipin "Kenge Per Fadil Ceren".

Më datë 19 Shtator 2019, Gentian Dervishi publikon videoklipin "Hajde".

Më datë 11 Janar 2020, Gentian Dervishi publikon videoklipin "Reç E Dardhe".

Më datë 1 Gusht 2022, Gentian Dervishi publikon videoklipin "Kenge Per Aida Perdoda". Kënga është kompozuar nga Alfred Qemalja. Videoklipi u prodhua nga kompania Domi Production.

Më datë 10 Shtator 2022, Gentian Dervishi publikon videoklipin "Nënë E Bijë". Muzika dhe orkestrimi i këngës janë shkruar nga Alfred Qemalja. Videoklipi u prodhua nga kompania Domi Production.

Më datë 29 Tetor 2022, Gentian Dervishi publikon videoklipin "Na Prit Nanë Në Kulla Te Motit". Muzika dhe orkestrimi i këngës janë shkruar nga Alfred Qemalja. Videoklipi u prodhua nga kompania Domi Production.

Më datë 29 Mars 2023, Gentian Dervishi publikon videoklipin "Kënge Për Alida Jemin Spahiun". Muzika dhe orkestrimi i këngës janë shkruar nga Alfred Qemalja. Videoklipi u prodhua nga kompania Domi Production.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Komente 0