Gentian Gojani
Gentian Gojani
Gentian Gojani
  • Vendlindja:
  • Gjakovë Kosovë
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë Kosovë
  • Mosha:
  • 37 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 14 Shtator 1985
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♍ Virgjeresha
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Gentian Gojani është këngëtar i njohur. Gentian Gojani filloi shkollën e muzikës në moshën 8 vjeqare në instrumentin e kitarës në "Prenk Jakova" në Gjakovë, pastaj kreu shkollën e mesme në Gjimnazin "Hajdar Dushi" për të vazhduar studimet në Akademinë e Muzikës dega e Solo Këndimit. Gentian Gojani është fitues i Polifest 2005, Zambaku i Prizrenit 2006 dhe pjesmarres i shumë festivaleve si Kënga Magjike, Nota Fest, etj. Sot Gentian Gojani është mjaft i kërkuar në Kosovë sidomos në darsma dhe ahengje familjare, Orkestri i njohur Akord është mbrapa suksesit të tij për angazhimet e të gjitha darsmave.

Në Qershor 2005, Gentian Gojani merr pjesë në PoliFest 2005 me këngën "Kaperdij".

Në Nëntor 2006, Gentian Gojani merr pjesë në Kënga Magjike 2006 me këngën "Ty Magjike".

Në Qershor 2007, Gentian Gojani merr pjesë në Polifest 2007 me këngën "Sa Mall Qe Kam".

Në Gusht 2008, Gentian Gojani merr pjesë në Zambaku i Prizrenit 2008 me këngën "Ditët Po Kalojnë".

Më datë 26 Tetor 2010, Artistet E Gjakoves publikon videoklipin "Qyteti I Humbur".

Më datë 22 Shtator 2012, Gentian Gojani publikon videoklipin "Ti Vajzë E Bukur". Videoklipi u prodhua nga Video Art.

Në Nëntor 2005, Gentian Gojani merr pjesë në Nota Fest 2005 me këngën "Do Te Gjej".

Në vitin 2013, Gentian Gojani publikon albumin "Boni Qejf Sa Jeni T'ri".

Më datë 6 Korrik 2015, Gentian Gojani & Akord publikojnë videoklipin "Dashuri".

Më datë 11 Dhjetor 2016, Gentian Gojani publikon videoklipin "Sundimtare E Dashurise". Muzika e këngës u punua nga Ardian Kastrati.

Më datë 31 Tetor 2020, Gentian Gojani publikon videoklipin "Ma Fale Jeten".

Më datë 1 Maj 2021, Gentian Gojani & Argjent Marku publikojnë videoklipin "Moj Dibrane".

Më datë 19 Korrik 2022, Gentian Gojani publikon videoklipin "Be Po T'boj".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Pjesëmarrja Në Festivale:Lajme Showbiz:

Më shumë artikuj nga Gentian Gojani »

Komente 0