Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gentian Gojani & Akord - Dashuri  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

06/07/2015

2015-07-06T14:01:03+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Dashuri" kënduar nga Gentian Gojani & Akord.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Gentian Gojani & Akord i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

ESTTO - Dashuri

Ref. X2
Sa here une te kam afer ty..
Shpirtin ti ma mbush me dashni..
Dua t'jem bashk une dhe ti..
Dashuri.. Dashuri..

[Estto:]
Jam ktu per ty une shpirti im..
N'syt e tu pe shoh une sa m'do ti..
Dite e nate per ty une po mendoj..
Me t'bo per veti pergjithmone
Kjo zemer, Kjo zemer per ty po reh..
Sa m'do ti, Sa m'do ti kur s'ma the..
Kjo zemer, Kjo zemer per ty po ndjehe
Dashni met fal ty per jete..

[NRG Band:]
Te kam dasht, prap te dua..
Si diten e pare..
Me mungon kur s'je me mua..
Vetes po ja bon..
Kjo zemer, Kjo zemer per ty po reh..
Sa m'do ti, Sa m'do ti kur s'ma the..
Kjo zemer, Kjo zemer per ty po ndjehe
Dashni met fal ty per jete..

S4MM - Dashuri

Per ty sa here qe m'vesin
I thom qe nuk m'don mo
Ma bojn ku e ki ex-in
Ia boj qe se kom pa, no

E kto kujtime kan met
Kush pi bon njet
E kush me kon met
Ti me to une vet

Ref.
Se ti je kon dashuri, dashuri, dashuri
Ti, dashuri dashuri dashuri
E mke ardh si magji, si magji, si magji
E mke ardh si magji, si magji, dashuri.

E tash me kon je ahh
Kallzom me kon je-e-ee
E tash me kon je ahhh
Kallzom me kon je-e-ee

Kallzom me kon je 2x

Tash meta me veten
Mmm zemer ti kthema mu jeten
Jo nuk ishte njejt si ti, kur dola me tjetren (yeah yeah)
O pasha veten
Du me pi bejb kejt detin
Se per ty jom i etun
Zemer kon je ka don
Kon ti pe kon ti pe don
Edhe e di qe o ron
Po nese ti munesh ti munesh harrom

Ref.
Se ti je kon dashuri, dashuri, dashuri
Ti, dashuri dashuri dashuri
E mke ardh si magji, si magji, si magji
E mke ardh si magji, si magji, dashuri.

E tash me kon je ahh
Kallzom me kon je-e-ee
E tash me kon je ahh
Kallzom me kon je-e-ee

Kallzom me kon je 2x

Mr. Muli - Dashuri

REF:
Dashuri, Te doja une
E me doje ti
Dashuri, Si ty te t'harroj
Engjulli im
Emrin tend, Une e kam rujt
N'zemren time
Mos harro se gjithmone
Ti do jesh, Jeta ime

Dashnin ty ta fala, po ti se meritove
Ti dhash krejt qka pata pse prej meje u largove
Dashnin e vertet zemer ti e ke harru
Morre rrug pa kthim e shum shpejt je largu

Tash pom shoqron rakia tu i kujtu dhimt e mija
Qka bonum na dy bashk na shkoj huq krejt dashnia
N'melodi t'gitares edhe afer ni dritares
N'percjellje t'cigares, shume kohe mas ndarjes

Nalna menoj per jeten per senet e kalune
Me mall e mushi fleten per dashnin e harrune
Ah spata fat une a qashtu um mallkoj jeta
Po foli realitet e ty tpengon e verteta

Thone qe plagt sherohen me kalimin e kohes
Une sjom me kto mu ma shum zemra pom coptohet
Edhe nese per ty vuj un me lot po shkruj
Une per ty kom mall e ti per mu qka ki thuj

Ref:
Dashuri,Te doja une
E me doje ti
Dashuri, Si ty te t'harroj
Engjulli im
Emrin tend, Une e kam rujt
N'zemren time
Mos harro se gjithmone
Ti do jesh, Jeta ime

I kujtoj ato momente kur i kalum na dy
sa shum malli mka marr me ti pa ata sy
pse vujtja osht te na
pse nuk osht te dikush tjeter
prej mllefit tmadh tash krejt i pershkruj nleter

A thu jeta um deshproj apo ma kthej shpinen fati
ndarja e te dyve na mallkoj prej ati qasti
Ma as veten nuk pe njoh qa u bo po thom me mu
A ke qaq person me vler pse kaq shum o tum mungu

Smuj me than qe sum mungon smun me than qe sum ke dasht
Fati i dashnis tmadhe nashta sjemi na dy bashk
Um erdh ni engjull ngjum e te veshi pom fol
Mtha qa u bo me ty i thash me jet shum jam lodh

Mos u dorzo asniher tha perpara e ki jeten
Per kurgjo nkit bot nuk ja vlen me jap jeten
n'krah djatht um ki mu qeto kurr mos me harru
Ko met kshillu ton jeten mos met lane me gabu

REF:
Dashuri,Te doja une
E me doje ti
Dashuri, Si ty te t'harroj
Engjulli im
Emrin tend, Une e kam rujt
N'zemren time
Mos harro se gjithmone
Ti do jesh, Jeta ime

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Gentian Gojani:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet