Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gentinikqi
 • Emri i Vërtetë:
 • Gentian Nikqi
 • Vendlindja:
 • Peje 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Kosovë 
 • Mosha:
 • 27 Vjeç
 • Ditëlindja:
 • 11 Tetor 1993
 • Shenja e Horoskopit:
 • ♎ Peshorja
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  9

Gentinikqi është poet. Gentian nikqi (Genti), qe ne mosh te re arti qe e adhuronte me se shumti ka qene muzika, disa kenge te tij mund ti gjeni edhe ne youtube, pastaj shkolla dhe leximi i metutjeshem ja devijoj pak rrugen duke e quar ne letersi dhe duke u angazhuar me shum per gjerat qe ai inspirohej per ti shkruar si poezit dhe tregimet, tema qe me shumti e perdor ne poezi dhe tregime eshte :Dashuria, ku ne ket tem ai dhuron shum mendime rreth dashuris, historive dhe vuajteve ne ket drejtim.
Ka te perfunduar shkollen e mesme ne Gjimnazin Bedri Pejani dhe Shkollen e ulet te muzikes tek Halit Kasapolli ne Peje.

» Dërgo Korrigjime »

» Poezitë »

Komente

1



Komente mbi këtë artist


Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet