A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Per Nënën

Jetimi

Rruget plot erresir
veten se gjej askund
nje zhurm femijerore
po ndegjohet dikund

erresira ska te mbaruar
per mua dhe per ty
ti po qan per nje gje
qe nuk e ke shikuar me


une jam nje i rritur
ti veq nje femije
na kan len jetim
te dy ne vegjeli


nuk i njohim fytyrat
te prinderve tan
dhe kurr mos me than
fjalen bab e nan


ska kush ta pushoj
trishtimin e as lotin
pa familje dhe pa ngushllim
ne te dy e mbushim motin

shum vite po kalojn
vuajte plot tishtim
na shkoj jeta vellau im
tu vajtu fjalen JETIM.

- poem written by Gentinikqi


- Submitted by Gentinikqi -

Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  40

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019