Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gentius

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1
 • Emri i Vërtetë:
 • Gentrit Sopjani
 • Vendlindja:
 • Prishtine 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Kosovë 
 • Mosha:
 • 21 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Dashi ♈
BIOGRAFIA: Gentius është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Gentrit Sopjani i njohur si artist me pseudonimin Gentius, u lind më 9 Prill 2000, ne qytetin e Prishtinës, por eshte me origjine nga Fan, Mirditë. Pasionin për muzikën e kishte qysh në fëmijëri, e veçanërishtë për muzikën Hip-Hop. Projektin e parë profesional të quajtur "Krejt e Kalli" e publikoi në vitin 2011 si 11 vjeçar me emrin artistik "Kinezi", ku asokohe arriti rreth 200 mijë klikime vetëm ne platformën Youtube. Në vitin 2018, Gentius p...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Kanali

Youtube

Profili

Spotify

Kanali

Youtube

Instagrami

Zyrtar

Profili

Facebook

Komente

Asnjë KomentAll Kids Are Depressed (2020)

☆☆☆☆☆

Trill (2018)

☆☆☆☆☆


  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

0

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha


Artistë Të Ngjashëm:

SK

Silent

Kino

Lilem

Vig Poppa

Lluni

Grof

Dardan Osmanollaj

Fero

Master-L

Tags: Gentius, Gentrit Sopjani, Gentrit, K!nnez, Kinez, Kinnez, Kinezi, Kinnezi, K!nnezi, Trill Genti


Komente mbi këtë artist