Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gentjan Dema

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  14
  • Vendlindja:
  • Fushe-Arrez (Puke) 
  • Mosha:
  • 35 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Shigjetari ♐
BIOGRAFIA: Gentjan Dema është një këngëtar i njohur. Deshira dhe pasioni i Gentjan Demas qe kur ishte shume i vogel, ishte qe te behej nje balerin shume i famshem. Por pamundesia per arsye subjektive, i ngeli nje enderr deri sa ai u be 16 vjeç. Aty ai u njoh me Kozeta Bakiun, ku filloi privatisht ne shkollen "Gjithcka kercim Kozeta Bakiu" ku per 6 muaj ushtroi ne ate profil qe Gentjani e kishte dashur aq shume. Aty ai filloj me me ansamblin Tirane ku ishte valltar sekondar per afro 5 vjet. E gjithe...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment

    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: Gentjan Dema, Gentian Dema

Komente 0