Më mbaj mend (për 1 muaj)


Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Gentjan Dema - Ti Je Larg  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Pjesëmarrëse në

Kënga Magjike 2006

Komente

Asnjë Koment

17/11/2006

2006-11-16T23:00:00+00:00
Larg meje ti je,
e ndjen mungesën e dashur
Vetmia na pushtoi,
Ne të dy kaq thellë.
E di që të mungoj,
E di që më mungon
Në sytë tanë ka mall,
Në sytë tanë ka lot

Në shpirt jam i lënduar,
Në mëndje i shkatërruar.
Në ndjenja i vetmuar,
Nga njerëzit i harruar
Dhe mërzitja më bën
Të shkruaj.
Më bën të qesh,
Por dhe të vuaj
Më rikthen ato mendime,
Ato çaste ledhatime.
Ato puthje nën shikime
Përkëdhelje dhe llastime

Ato fjalë dashurie
Ato çaste xhelozie
Ato fjalë dashurie
Ato çaste xhelozie

Në shpirt jam i lënduar,
Në mëndje i shkatërruar.
Në ndjenja i vetmuar,
Nga njerëzit i harruar
Dhe mërzitja më bën
Të shkruaj.
Më bën të qesh,
Por dhe të vuaj
Më rikthen ato mendime,
Ato çaste ledhatime.
Ato puthje nën shikime
Përkëdhelje dhe llastime

Ato fjalë dashurie
Ato çaste xhelozie
Ato fjalë dashurie
Ato çaste xhelozie

Se di sa do zgjasë
Kjo vetmi...
Prandaj të lutem
Kthehu ti


Ky tekst u dërgua nga Juna
Më Shumë Këngë Nga Gentjan Dema:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet