Gentjana Tafili
Gentjana Tafili
Gentjana Tafili
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: popullore shkodrane
Gentjana Tafili është këngëtare. Më datë 21 Shtator 2017, Gentjana Tafili publikon videoklipin "Kolazh Shkodran 2017".

Më datë 3 Shtator 2021, Gentjana Tafili publikon videoklipin "Shkodrës". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Eriona Rushiti. Produksioni audio u realizua nga Enis Mullaj.

Më datë 17 Tetor 2021, Gentjana Tafili publikon videoklipin "Kam Harru". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Eriona Rushiti. Produksioni audio u realizua nga Enis Mullaj.

Më datë 1 korrik 2022, Gentjana Tafili publikon albumin e ri. E ka titulluar "Ty me t'dasht" jo vetëm sepse kështu titullohet një nga këngët e albumit, por se titulli fsheh në vetevete edhe shumë kuptime të tjera, që lidhen ngushtë me artisten. “Ty me t’dasht” i thote Shkodrës, djepit të kulturës që e rriti edhe e formoj me dashninë e të bukurës, estetikes, artit… E që aq shumë i mungon…. “Ty me t’dasht”, Gentjana i thotë edhe vendit ku jeton e punon prej vitesh edhe ku është rritur e formuar edhe artistikisht. Ky tog i bukur fjalësh i referohet edhe dy prindërve të saj të mrekullueshem, nga të cilët u largua në moshë shumë të re.

Më datë 8 Korrik 2022, Gentjana Tafili publikon videoklipin "Liqeni andrrimtar. Muzika Zef Çoba (Mjeshtër i madh). Teksti Ramazan Çeka (Mjeshtër i madh). Produksioni audio u realizua nga Ilir Zoga. Mix & Master nga Shpëtim Saraçi.

Më datë 23 Dhjetor 2022, Gentjana Tafili publikon videoklipin "Nanë E Dashtun".

Më datë 4 Maj 2023, Gentjana Tafili & Leonard Guga publikojnë videoklipin "Sot Ka Çilun O Pranvera".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Komente 0