Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gentjana Tafili - Liqeni Andrrimtar Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Shndrit liqeni andrrimtar
Rrezon dielli para tij
Sheh Rozafen kureshtar
Flladit Shkodren me dashni.

Malli im vjen fluturim
Mbi liqen bahet pulbardh
Më buzqesh qyteti im
Dhe më thot' mir' se ke ardh'.

Refreni

Kur liqeni valsin nis',
Mallin tem e përqafon
Si në kohen e f'minis,
Kältërsia më llaston

Shkodra m'rriti me dashni
Melodin' e saj ma fal,
Më përkdheli si një bij
Për te zemra nuk gjen fjal'

Sa i qetë kaltëron
Shkojn e vijn' plot zogj kang'tar,
Krejt natyren zbukuron,
Liqeni Shkodrës ne na fton.
Gentjana Tafili
Publikimi: 08/07/2022
Muzika: Zef Çoba
Teksti: Ramazan Ceka
Arrangement & Accordion: Ilir Zoga
Mix & Master: Shpetim Saraci
Video & Editing: Maison KavajaGentjana Tafili - Liqeni Andrrimtar
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Liqeni Andrrimtar".
3. Video është e këngës "Liqeni Andrrimtar", por nuk këndohet nga Gentjana Tafili.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Gentjana Tafili:


Komente 0