Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gentjana Tafili - Pranvera Filloi Me Ardhë Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Pranvera filloi me ardhë
Dhe bylbyli nisë me k’ndu’.
Njajo dranofillja e bardhë
Del n’dritare me ndigju’.

Ref.:
Oooh shpirt sa të du’
Per mas teje kam maru
Oooh shpirt sa të du’
S’bashkut jetën me kalu’.

Rreth e rreth Shkodrës jam sjellë
Lule m’lule tuj shetitë
Ndër ma t’bukrat ty t’kam zgjedhë
Porsi hylli i bukurisë.

Ref. 2x:
O shpirt…
Kanarinën e merr malli
S’mundet kujt me i diftu’
Se bylbyli asht i pari
Edhe unë i kam besu’.


Gentjana Tafili - Pranvera Filloi Me Ardhë
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Pranvera Filloi Me Ardhë".
3. Video është e këngës "Pranvera Filloi Me Ardhë", por nuk këndohet nga Gentjana Tafili.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Gentjana Tafili:


Komente 0