Më mbaj mend (për 1 muaj)

Germs
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  1
Këndon kryesisht: rock

Germs është grup artistësh i njohur. Zhanrin e tyre të muzikës e kanë quajtur BUNTERIAL GRUNGE. Ata u formuan në Elbasan dhe tani enden në undergroundin e Tiranës, kryeqytetit të Shqipërisë dhe jashtë saj. Germs frymëzohen nga Nirvana, Shellac, Orchid Trip, Foo Fighters, Sonic Youth, Muse, Radiohead, Girls në Hawaii etj. Anëtarët e grupit janë: Erlind Hoxha (Guitars & vocals), Sidrit Zene (Bass & backing vocals) dhe Ledio Bilali (Drums).

Në Maj 2007, Germs marrin pjesë në Top Fest 4 me këngën "Bindju Udhes", në bashkëpunim me Mirel Kambo Aka M.K.

Në Maj 2008, Germs marrin pjesë në Top Fest 5 me këngën "Paralajmerim".

Në Maj 2009, Germs marrin pjesë në Top Fest 6 me këngën "Dy".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë:  Bojana  

Komente

Asnjë Koment


Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 0