Më mbaj mend (për 1 muaj)

Germs - Paralajmerim Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  1

S’ja ke iden në ç’telashe je
Jeton në parajsë apo në ferr
Ki kujdes një nga këto ditë
Dikush afrohet, gjithcka të merr

Duhet të kesh frike nëse gabon
Atëherë mos fol, vetëm hesht
Ki kujdes një nga këto ditë
Dikush afrohet , dritën të fik

Mendohu mirë
Ki kujdes
Mos u nxito
Në atë që bën

Je vonë për të qënë i virgjër
Mendohu mirë para se të veprosh
Por dhe shumë vonë për të qënë kurv
Nëse ke qejf të aktrosh

Mendohu mirë
Ki kujdes
Mos u nxito
Në atë që bën

S’ja ke iden në ç’telashe je
Jeton në parajsë apo në ferr
Ki kujdes një nga këto ditë
Dikush afrohet, gjithcka të merr

Duhet të kesh frike nëse gabon
Atëherë mos fol, vetëm hesht
Ki kujdes një nga këto ditë
Dikush afrohet , dritën të fik

Mendohu mirë
Ki kujdes
Mos u nxito
Në atë që bën

Composer Erlind Hoxha-Germs,
lyricist Ledio Bilali-Germs,
grunge-metal; Albania, Elbasan: 13.02.2008

Ky tekst u dërgua nga LedioPublikimi: 04/05/2008
Festivali: Top Fest 5


Më Shumë Këngë Nga Germs:


Komente 0


Germs - Paralajmerim
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Paralajmerim".
3. Video është e këngës "Paralajmerim", por nuk këndohet nga Germs.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.