Më mbaj mend (për 1 muaj)

Germs - Dy Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


(top Fest6)

Nje imazh shkeputur nga flatrat,
ne toke tashme udheton vete.
Kemisha e grisur me arna ;
reale,vetvete e vertete.

Kitara kerrus shpatullat,
me vjeshten tani u bashkuan,
Dhe syte e saj te perenduar
ne syte e tij perfunduan…

Ne cepin e tyre te erret
nga brenda dicka ndricon.
Qiriu i tyre i vetem
me tinguj kitare kendon.

Dhe ecin mbi shinat e trenit,
perdore te kapur,shtrenguar.
Kendojne fjalet e refrenit,
te dy,jo me te trishtuar.

E dua lirine e tyre;
aftesin per te qene te vendosur.
Dhe dy silueta fytyre,
mbi njera tjetren tendosur...

Ne cepin e tyre te erret
nga brenda dicka ndricon.
Qiriu i tyre i vetem
me tinguj kitare kendon.

Ashtu te shkrire ne vetvete,
e ardhmja tashme nuk tmerron.
E friken qe dikur prekje,
tashme ne heshtje e harron...

yeah...yeah...yeah...yeah

Ky tekst u dërgua nga LedioPublikimi: 29/06/2009
Festivali: Top Fest 6


Më Shumë Këngë Nga Germs:


Komente 0


Germs - Dy
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dy".
3. Video është e këngës "Dy", por nuk këndohet nga Germs.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.