Gerona Hyska
Gerona Hyska
Gerona Hyska
  • Vendlindja:
  • Korçë Shqipëri
  • Jeton dhe vepron në :
  • Francë Francë
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: pop
Gerona Hyska është këngëtare e njohur. Ka kreyer studimet e larta te Fakulteti Ekonomik, Tirane. Me pas vazhdon specializimin e saj ne Diagnostikim i Menaxhimit Operacional te bizneseve Lyon, France.

Ne maj 2015 e shohim si nje backvocaliste ne perfaqesimin e Shqiperise me kengetarn Elhaida Dani.

Në Maj 2015, Gerona Hyska merr pjesë në Top Fest 12 me këngën "Te Ndiej".

Më datë 18 Gusht 2016, Gerona publikon videoklipin "Ti Ma The".

Më datë 10 Nëntor 2018, Gerona publikon videoklipin "Falma".

Më datë 1 Korrik 2019, Gerona Hyska publikon videoklipin "Je T’Aime". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Filloreta Raçi (Fifi). Videoklipi u realizua në NEW YORK.

Më datë 10 Mars 2021, Gerona publikon videoklipin "Zemer", në bashkëpunim me Besar Maliqin. Muzika e këngës u punua nga Anxhelo Koci, ndërsa teksti u shkrua nga Ergys Shahu. Videoklipi u prodhua nga MAX Production, ndërsa produksioni audio u realizua nga Natti.

Më datë 19 Mars 2022, Altin Sulku publikon videoklipin "Dashnija", në bashkëpunim me Gerona Hyskën. Videoklipi u prodhua nga MAX Production, ndërsa produksioni audio u realizua nga Marenglen Boja.

Më datë 29 Prill 2022, Gerona publikon videoklipin "Ku Ku". Muzika e këngës u punua nga Irkenc Hyka, ndërsa teksti u shkrua nga Lorenc Hasrama.

Më datë 6 Maj 2022, Bes Kallaku, Gerona & Klodian Kodra publikojnë videoklipin "Luj Luj". Tekstin e këngës e punuan në bashkëpunim Marenglen Boja & Bes Kallaku. Videoklipi u prodhua nga MAX Production, ndërsa produksioni audio u realizua nga Marenglen Boja.

Më datë 15 Shkurt 2023, Klodian Kodra, Gerona & Olsi Bylyku publikojnë videoklipin "Ike". Tekstin e këngës e punuan në bashkëpunim Hazy & Olsi Bylyku. Videoklipi u prodhua nga MAX Production, ndërsa produksioni audio u realizua nga Marenglen Boja.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 2