A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Lumturi

Lumturi!Nje fjale e lehte dy rrokjesh,
Qe thjeshte shqiptojme per nje cast!
Por jetojme ne segmente njohjesh,
Ku lumturine ta njohesh s'ke rast!!

E kerkojme pareshtur dhe na humb,
Aty,ku asnjehere s'e gjetem me pare!
Te jesh i lumtur dashka mund,
Si nje buzeqeshje,pas shekujsh duke qare...

Na ka humbur Atlantida e shpirtit,
Ne epoken oqeanike te trishtimit.
Ti,nocion,qe more domethenien e mitit,
Ti,enderra e bukur e moszgjimit!!

- poem written by Gert Vlashi


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  54

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019